استبلایزر

معرفی دستگاه استبلایزر(Stabilizer)

تحقیقات انجام شده نشان داده است که عمده ترین عوامل خرابی لوازم برقی، نویزها ، نوسانات و قطع و وصل ناگهانی ، کم و زیاد شدن ولتاژ و مشکلات دیگر برق شهر در ورودی دستگاه ها بوده که آسیب های بوجود آمده توسط عوامل ذکر شده عمدتا ً در قسمت های حساس و گران قیمت دستگاه همچون موتور ، کمپرسور ، پاور،برد های برنامه ریزی شده کنترل و غیره اتفاق می افتد .

به همین منظور برای حفاظت از لوازم برقی خانگی و اداری بخصوص کولر گازی ، یخچال ، لباسشویی ، سیستم صوتی و تصویری و کامپیوتر و غیره  حتما ً باید از دستگاه های استبلایزر استفاده نمود همچنین لازم به ذکر است ، فروشندگان و تولید کنندگان این گونه لوازم در قبال اشکالات به وجود آمده به دلیل نوسانات برق در دستگاه های فاقد استابلایزر هیچ گونه گارانتی و ضمانتی ارائه نمی نمایند .

در ضمن هزینه ناشی از خسارات احتمالی چندین و چند باره و عملکرد نا مطلوب دستگاه در اکثر مواقع به مراتب بیش از هزینه پیشگیری (استفاده از استابلایزر) می باشد .

 

 

تفاوت ترانس های استبلایزر با محافظ ها موجود در بازار

دستگاه محافظ ، فقط دارای یک برد الکترونیکی می باشند که به هنگام بالا و یا پایین بودن ولتاژ برق شهر از حد تعریف شده برق را قطع می نمایند و نیز یک مدار تاخیر جهت وصل مجدد برق شهر با زمان معین می باشند که این سیستم به دلیل بدوی بودن آن محافظ مطمئن و کاملی برای دستگاه های مصرف کننده نمی باشد ولی استبلایزر فاصله  میکروکنترولر هوشمند با توانایی ها و ویژگی هایی که در ذیل به برخی از آنها اشاره شده محافظ بسیار مطمئن برای لوازم برقی می باشد.

 

  • تثبیت برق شهر

برق شهر دارای نوسانات ولتاژ است، به همین دلیل استفاده از استبلایزر میتواند با تثبیت ولتاژ به میزان قابل توجهی عمر و راندمان دستگاه های مصرف کننده را بالا ببرد.

  • محافظت در مقابل اتصال کوتاه

اگر به هر دلیلی اتصالی در خروجی و یا مدارات داخلی استابلایزر اتفاق بیافتد بلافاصله دستگاه به صورت اتوماتیک توسط میکروکنترلر تعبیه شده ، خروجی را قطع نموده و از بروز هرگونه ایراد و مشکل برای مصرف کننده جلوگیری می نماید .

  • کاهش هزینه مصرف برق

افت ولتاژ برق شهر باعث اختلال در عملکرد دستگاه ها شده و قدرت نامی و راندمان الکتروموتور را به حد قابل توجهی کاهش می دهد که باعث پایین آمدن دور الکترو موتور و گرم شدن آن خواهد شد و به تبع آن تلفات انرژی افزایش می یابد و در نهایت برق زیادی را مصرف می کند که پیرو نظریه کارشناسان این امر ، در بعضی از مواقع افزایش مصرف برق تا 25% نیز می باشد .ترانس اتوماتیک مدل ECO-2000

ترانس اتوماتیک مدل ECO-2000

ترانس اتوماتیک  مدل ECO-2000 با قدرت جریان دهی ۶ آمپر ابزاری ایده‌آل برای جبران نوسانات و اصلاح..

540,000تومان قیمت بدون مالیات: 540,000تومان

ترانس اتوماتیک مدل ECO-2000BE

ترانس اتوماتیک مدل ECO-2000BE

ترانس اتوماتیک  مدل ECO-2000BE با قدرت جریان دهی ۶ آمپر ابزاری ایده‌آل برای جبران نوسانات و اصل..

580,000تومان قیمت بدون مالیات: 580,000تومان

نمایش 1 تا 2 از 2 (1 صفحه)